Матеріали до всеросійського екологічного уроку. Урок "Екологія та енергозбереження". До яких наслідків для людства можуть призвести озонові дірки.
Увага! Адміністрація сайту сайт не несе відповідальності за зміст методичних розробок, і навіть за відповідність розробки ФГОС.
Методична розробка уроку-подорожі у 8 класі на тему «Екологія та енергозбереження»
Мета уроку:Познайомитися з поняттям заощадження електричної енергії.
Завдання уроку:розвинути навички енергозбереження, запропонувати найбільш ефективні способиенергозбереження, розвивати вміння працювати у команді, навички аргументованого судження.
Обладнання:комп'ютер, проектор, презентація, картки з ребусами, завдання.
Форма організації та взаємодії на занятті: фронтальна, групова.
Девіз уроку:«Якщо хочеш жити без бід, заощаджуй тепло і світло!»
Хід уроку.
Організаційний момент.
Вступне слововчителі. Сьогодні на уроці ми говоритимемо про екологію та енергозбереження.
Дорогі хлопці, давайте здійснимо подорож по загадкових станціях, на яких на вас чекають захоплюючі пригоди.
Давайте згадаємо все, що ви знаєте про енергію, заощадження та енергозбереження. Учні відповідають питання вчителя.
Допоможе нам у цьому захоплююча подорож, під час якої ми дізнаємося про нову, уточнимо пройдений матеріал, познайомтесь з новими способами енергозбереження, які раніше вам були невідомі.
1. Станція "Загадкова".
Формулювання теми уроку. Головну тему нашої подорожі дізнаєтесь, відгадавши ребус. Учням пропонується розгадати ребус.
2. Станція «Перетворень».
Робота у групах
Придумати 5 способів збереження енергії (лайфхакі)
Тоді давайте сформулюємо з вами 5 лайфхаків, за якими можна заощаджувати електроенергію. (відповіді учнів)
Перераховують лайфхаки:
- Вимикайте світло, коли воно не потрібне.
- Використовуйте енергозберігаючі лампи.
- Протирайте плафон.
- Дайте доступ денному світлу, розсуньте фіранки.
- Вимикай зарядний пристрій із розетки.
Висновок: Споживай, а не розпорошуй енергію!
3. Станція "Роздумів".
Робота у групах, об'єднайтесь, будь ласка, у 3 – 4 групи. Вам потрібно побудувати піраміду заощадження.
Якщо побудувати піраміду правильно, вийде дуже важлива фраза. Запишіть її (заощадження). Поясніть, як ви розумієте цей вислів.
Для підвищення енергоефективності може застосовуватись:
- поміняйте старі лампи на сучасні;
- застосовуйте новітнє електрообладнання;
- не допускайте втрати струму;
- користуйтесь енергозберігаючими системами.
Висновок: Ми дбаємо про тих, кому жити після нас на планеті Земля!
4. Станція «цільова».Робота у групах. Усі версії груп збираються у загальну схему.
На які цілі у вашій сім'ї використовується енергія?
Як видно із схеми, більша частинаенергії витрачається на нагрівальні та охолодні прилади: холодильник, сплітсистема, далі йде пральна машина, телевізори, світильники тощо. До нас до будинку електроенергія надходить лініями електропередач. Електрика виробляється на електростанціях. Електростанції використовують корисні копалини: вугілля, нафта, природний газ- Невідновні джерела ресурсів. Частка електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, значно менша. Слід висновок, що всі корисні копалини накопичуються протягом тривалого часу. Тільки нам завжди треба думати, що на нас чекає завтра. А чи взагалі буде?
Висновок: раціонально використати енергоресурси.
5. Станція«Міркувань».
Всі слова в цьому кросворді пов'язані з енергозбереженням. Давайте разом знайдемо відповіді!
Перевірте свої знання, хлопці. Подивіться на дошку, хто знає відповідь, запишіть слово.
По горизонталі:
- Підприємство, що виробляє електрику (електростанція)
- Як з грецької перекладається слово «частка» (іон)
- Синонім слова сила (енергія)
- Джерело тепла у квартирі (батарея)
- Наука про живі організми, про їх взаємозв'язок з довкіллям(екологія)
- Інфрачервоне випромінювання, що випромінюється рухомими молекулами (тепло)
- Буває денним та штучним (світло)
- Все живе це… (біота)
- Економія електроенергії дозволяє зберегти (гроші)
- Економити енергію це (просто)
- Відкрив закон електричного струму(Ампер)
- Раціональне витрачання електроенергії дозволяє заощаджувати (бюджет) сім'ї
- Чим ми користуємось увечері під час перегляду телевізора, роботи за комп'ютером тощо. (освітлення)
- Як надходить електрика до будинку (лінії)
- Практичне виробництво електроенергії – це енергетика.
- Берегти електроенергію та жити з комфортом можуть (усі)
По вертикалі
- Комплекс заходів, спрямованих на збереження ресурсів (енергозбереження)
Учні відгадали кросворд, знайшли слово енергозбереження, дали йому визначення. Прийшли до головного висновку цієї станції: Заощадити, значить допомогти.
6. Станція «Бережлива».
Придумайте та намалюйте плакат «Бережіть електроенергію!» Демонстрація плаката учнями.
Енергозбереження виконується за принципом:
Знай:Раціональне використання енергетичних ресурсів призводить до зменшення витрати дорогоцінних запасів сировини.
Пам'ятай:Це не лише заощаджені гроші бюджету вашої родини, це участь у майбутньому нашої планети.
Виконуй:Споживай, а не розпорошуючи енергію!
Адже, на жаль, у сучасному світідіяльність людини спрямована на руйнування, споживання, а люди повинні дбати про збереження природних ресурсів, вивчаючи та люблячи природу!
Висновок: Бережіть ресурси - заощаджуйте, тут і зараз.
Можлива імпровізована виставка робіт та їх обговорення.
Складіть схему «Джерела забруднення води». (Виріжте та наклейте деталі з
Програми.) Прокоментуйте
Рефлексія.
- З якою темою ми сьогодні познайомилися?
- Що нового ви дізналися?
- Чи сподобався вам подорож станціями?
Я сподіваюся, що настане час, коли ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ стане стилем життя! Людина - господар природи, і тільки нам вирішувати, у якому світі ми житимемо.
Пропоную вам закінчити наше заняття словами французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері: "Встав ранком, вмився, привів себе в порядок і одразу впорядкуй свою планету".
Завдання додому:вигадати способи заощадження енергії в домашніх умовах.
Аналіз уроку-подорожі « Екологія та енергозбереження».
Клас: 8
Тип уроку:урок систематизації знань, застосування знань та вмінь на практиці.
Вид уроку:комбінований урок вивчення нового матеріалу з елементами самостійної роботи. Урок спирається на вже наявні знання та навички, містить новий матеріал. Новий матеріал допомагає розширити світогляд учнів.
Тривалість уроку: 40 хв
На цьому уроці намагалася створити умови для реалізації поставленої мети.
На цьому уроці я ставила перед собою наступні завдання: розвинути навички енергозбереження, запропонувати найефективніші способи енергозбереження, розвивати вміння працювати в команді, навички аргументованого судження, які були виконані у повному обсязі.
Результатом стало уміння аналізувати та оцінювати успішність своєї діяльності та діяльності своїх однокласників.
Учні також відповіли на ці запитання: Що таке енергія? Що ви знали? Що цікавого помітили? З чим належить розібратися?
Рефлексія показала, що дітям цікаво було працювати на уроці. Я вважаю, що завдання мені вдалося реалізувати.
Тема: «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА – МАЙБУТНЄ РОСІЇ».
Ціль: звернути увагу кожного школяра на необхідність «жити у світі з навколишнім світом».
Завдання:
Звернути увагу учнів:
1. проблеми взаємодії людини з навколишнім середовищем (забруднення повітря, води, ґрунту, рукотворні лісові пожежі, проблеми відходів, енергетичні та сільськогосподарські проблеми Росії та світу та ін.) - проблеми сучасної Росії;
2. те, що "природа - ідеальний світ" (гармонія природи, збалансованість природних процесів "так було, є і має бути завжди!");
3. культуру як спосіб взаємодії людини з природою – як сценарій майбутнього Росії.
Технології: Групова робота, ігрова технологія, проектна діяльність.
Хід уроку:
- Вступ (актуалізація проблеми - 3 хв):
Ми знаємо, що наша Земля лише нескінченно мала частка Всесвіту, але тільки на ній, однією з усіх обстежених людиною планет, є життя.Сьогодні нас більше 7 мільярдів людей, зрозуміло, що ми не можемо розвиватися без втручання в природні процеси. Нам необхідні природні ресурсияк ніколи, адже з кожним роком потреби людства лише зростають. Людство може і має розвиватися, але чи може воно розвиватися, не зважаючи на навколишній світ? В результаті порушується природна рівновага, гинуть річки, змінюється клімат, зникають рослини та тварини. Це лихо називається екологічною кризою.
Сьогодні швидкість розвитку «не вписується» у природні процеси, виникають проблеми людини із навколишнім середовищем. У 1992 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) з ініціативи Організації Об'єднаних Націй представники більшості країн (193 із 210) світу прийняли« Декларація Ріо-де-Жанейро з навколишнього середовища та розвитку» .
Северн Сузукі, 12 літньої дівчинки, яка у 1992 році, на саміті Землі в Ріо-де-Жанейро звернулася до представників понад 100 країн світу із закликом почати домовлятися та реально вирішувати екологічні проблеми заради всіх дітей планети та їхнього майбутнього. Цей виступ увійшов в історію, як виступ дівчинки, що змусила замовкнути світ на п'ять хвилин.http://netopalto.ru/vystuplenie-severn-suzuki.html; відео).
ФІЛЬМ
- Запитання (3 хв.)
- Що ви знаєте про проблеми людини із навколишнім середовищем?
- Дискусія «Яке майбутнє Росії» (9 хв.)
Чи є сенс Росії змінювати свій шлях розвитку?
Адже наша країна перша за площею, ми є лідерами за запасами багатьох природних ресурсів. Їх може вистачити ще багато десятиліть.
І чому наша країна має відповідати за всі країни світу та витрачати кошти на рішення екологічних проблем?
4 . Провідною умовою виходу людства з екологічної кризиі виживання Землі є збереження біологічного і культурного розмаїття планети. Воно створювалося тисячоліттями, забезпечуючи еволюцію життя Землі та прогресивний розвиток людства. Культурна та біологічна різноманітність пов'язані один з одним. Розуміння цього народилося лише в останній чверті ХХ століття і знайшло відображення у низці міжнародних угод.
Втрати від безслідного зникнення біологічних видіві цілих пластів культури непоправні. Не випадково світ б'є на сполох: прийнято Конвенцію ООН про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини, Конвенцію ООН про біологічну різноманітність, Загальну декларацію ЮНЕСКО про культурну різноманітність, Конвенцію про охорону нематеріальної культурної спадщини. Вже вдруге поспіль ООН оголошує про друге десятиліття корінних народів світу. Прийнята Хартія Землі – домовленість людей планети про спільні дії щодо збереження культурної та природної спадщини.
Повідомлення учнів
З КОНВЕНЦІЇ ООН ПРО ОХОРОНУ ВСІСВІРНОЇ КУЛЬТУРНОЇ ТА природної спадщини (1972).
Генеральна конференція Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури,констатуючи , що культурній та природній спадщині все більше загрожує руйнація,приймаючи до уваги,що пошкодження або зникнення будь-яких об'єктів культурної або природної спадщини є згубним збідненням надбання всіх народів світу,рахуючи , що існуючі міжнародні конвенції, рекомендації та резолюції на користь культурних та природних цінностей свідчать про ту важливість, яку представляє для всіх народів збереження унікальних та незамінних цінностей, незалежно від того, якому народу вони належать,приймаючи до уваги, що у зв'язку з масштабом та серйозністю нових небезпек, які їм загрожують, все міжнародне співтовариство має брати участь в охороні природної та культурної спадщини
приймає цю Конвенцію.
Кожна держава визнає, що зобов'язання забезпечувати збереження, популяризацію та передачу майбутнім поколінням своєї культурної та природної спадщини покладається на неї саму.
З ХАРТІЇ ЗЕМЛІ (2000).
(Ідея Хартії Землі з'явилася у 1987 році, коли Міжнародна комісіяз навколишнього середовища та розвитку ООН закликала створити нову хартію, яка б сформулювала фундаментальні принципи сталого розвитку. Текст було створено у процесі шестирічного всесвітнього обговорення (1994-2000 рр.). Заключний варіант тексту Хартії Землі було прийнято на зборах Комісії Хартії Землі у штабі ЮНЕСКО у березні 2000 р.).
…Наш світ стає все більш взаємозалежним і тендітним… Нам настав час усвідомити, що при величезному розмаїтті культур і форм життя, ми є однією сім'єю та єдиною спільнотою із спільною долею. Ми повинні об'єднатися і створити стійке суспільство, засноване на повазі до природи, прав людини та культури світу. …
Ось деякі принципи Хартії:
- Поважати Землю та життя у всьому її різноманітті.
- Створювати культуру толерантності, ненасильства та миру.
- Усвідомлювати, що світ - це одне ціле, яке тримається на повазі до себе, інших людей, інших культур, іншого життя, Землі і до всього величезного єдності, частиною якого ми є.
- Нам вибирати – загальне партнерство для підтримки одне одного та забезпечення життя на планеті чи загроза зникнути разом із усім різноманіттям життя.
- Забезпечувати взаєморозуміння та співпрацю між усіма націями та людьми. Не допускати насильницького вирішення конфліктів, мирно вирішувати екологічні проблеми та інші спірні питання.
У нашій країні екологічна проблема також стоїть гостро. Особливість культурного багатства Росії – у його багатонаціональності, яка представлена різноманіттям конкретних традиційних культур.
Культура - Це характеристика людської життєдіяльності.
Культурному розмаїттю теж загрожує збіднення – там, де люди не пам'ятають своєї історії, забувають своїх предків, соромляться своєї мови, народних пісень та танців, бездумно схиляються перед іншою культурою та не шанують своєї.
Культуру можна як різні досягнення людства (живопис, музика, архітектура та інших.), спосіб взаємодії з довкіллям ( різні типигосподарювання в історичному процесі).
Народний фольклор - Обов'язкова складова частинаекологічного просвітництва та виховання. Воно спирається на міфологічні образи, сказання, легенди та ефективно доповнює методи наукового переконання.Для порівняння:
з точки зору науки «Не можна, просто заради задоволення, рвати квіти в степу, тому що її флора важко відновлюється» - з погляду міфології «Не рви квіти в степу, це очі твоїх предків, якими вони дивляться в небо»;
науковий висновок у тому, що «Не можна переробляти природу для своїх примх» - і образ «Великого Духа Життя Природи, спокій якого не можна порушувати, інакше він покине тебе»;
наукові докази того, що «Людина – не цар Землі, а лише частина її глобальної екологічної системи» - і невипадковість вірування наших предків у те, що «Навіть у своєму домі людина – не абсолютний господар (у домі – домовик, у лісі – лісовик, священні тварини, рослини, джерела)» тощо.
7. Майбутнє Росії. Як мінімум, є два варіанти сценарію розвитку нашої країни(обговорення варіантів)- 2 хв:
1. Ми нічого не робимо, проблеми продовжують посилюватись, і ми продовжуємо нічого не робити.
2. Ми шукаємо практичні шляхи вирішення та вирішуємо проблеми. Цей сценарій нас влаштовує, але ми повинні розуміти, що існуючі і всі екологічні проблеми, що виникають, легко не вирішуються.
Висновок: перший сценарій нас не влаштовує; другий – влаштовує, але ми повинні пам'ятати, що існуючі екологічні проблеми, що виникають, легко не вирішуються. Ми не можемо вирішити ці проблеми поодинці. Вони вирішуються лише спільно, але хоча б маленький крок на шляху вирішення екологічних проблем має зробити кожен із нас.
Ідея консолідації для вирішення екологічних проблем є актуальною не тільки для нашої країни. Люди всіх країн та народів виступили з почином об'єднати зусилля щодо збереження життя на Землі та створили ХАРТІЮ ЗЕМЛІ.
Хартія – це публічний документ, декларація, заява, результат загальної домовленості про цілі та принципи спільних дій.
- Що може робити кожен із нас окремо, і що ми можемо зробити разом. Обговорення.
Клас поділяється на групи. Кожній групі надається не більше 5 хв для обговорення
Чи можливе застосування «Хартії Землі», як зведення етичних норм з метою зміни відносин Російського товариствадо природи
Що ми можемо зробити для вирішення цієї проблеми?
Кожна група даєкоротка відповідь:
Економимо воду:
1. Закривайте крани, коли вам не потрібна вода.
2. Якщо побачите зламаний кран або прорвану трубу з поточною водою, йдіть до дорослих, розкажіть їм про це, просіть відремонтувати.
3. Коли є можливість, збирайте та використовуйте дощову воду (для поливу та побутових потреб, але не пиття!).
4. У душі витрачається менше води, ніж для заповнення ванни - краще приймайте душ!
Довідка: у багатьох країнах, де питної водименше, або вона коштує дорожче, ніж у Росії, воду навчилися заощаджувати дуже добре. Наприклад, у Лондоні 20 років тому витрачали 350 літрів, а тепер лише 160! Це не тому, що лондонці стали менше митися або гірше мити посуд. Вони навчилися робити це економніше. Ми також можемо цьому навчитися!
Економимо електрику, тепло (і паливо!):
1. Вдома та в школі на холодну пору року заклейте віконні рами.
2. На дверях, що ведуть на вулицю, повинні бути пружини, щоб двері самі зачинялися та не випускали тепло.
3. Якщо з-під землі пішла пара і б'ють струмені гарячої води– це не гейзер, а аварія. Швидше за все, прорвалися труби: біжіть і повідомите дорослих.
4. Вимикайте світло, телевізор, електричні прилади, якщо вони не користуються ними.
5. Чим менше речей ми споживаємо і виробляємо сміття, тим більше енергії економимо - на виробництво та перевезення товарів, їх упаковку, прибирання сміття. Не викидайте скляні пляшки, банки та використаний папір – віддайте їх на переробку.
Подумайте, подивіться навколо, можливо, вам на думку прийдуть інші «економні» ідеї!
Результатом уроку буде складений класом документ «НАША ЕКОЛОГІЧНА ХАРТІЯ».
Її зразковий варіант:
Ми, учні 10 «А» розуміючи, що
Важливо зберігати різноманітність рослин та тварин, незалежно від їхньої користі для нас, та середовище їх проживання;
Для збереження нашої природної спадщини необхідно вивчати науку та культуру нашої багатонаціональної Батьківщини;
Важливо дбайливо ставитись до культури свого народу та цінувати інші культури, не допускати нешанобливого ставлення до них;
Людям різних народів треба навчитися діяти разом, щоб зберегти природну та культурну спадщину країни,
вирішили домовитися:
Виявляти щирий інтерес до екологічної мудрості своєї культури та культур нашої багатонаціональної країнививчаючи їх міфи, казки, легенди, тому що …;
Дбайливо ставитися до святих природних місць різних народів Росії (дерев, джерел, гор і т.д.), священних тварин і рослин, тому що ...;
Мирно вирішувати між собою спірні питання, не доводячи до конфліктів, не допускаючи образливих випадів стосовно представників інших національностей, бо …
Вивчати способи екологічно доцільного способу життя наших предків, науково пояснювати їх та використовувати в повсякденному життідля зменшення свого «екологічного сліду» у природі, бо...;
Намагатись давати старим речам друге життя (…), бо …
Не купувати зайві поліетиленові пакети, тому що …
Не підпалювати сміття, бо …
Заощаджувати електрику, вимикаючи непотрібні електроприлади та знеструмлюючи їх, тому що …
У боротьбі з комахами, гризунами користуватися не отруюючими, а відлякуючими речовинами, підтримувати чистоту у своєму оточенні, бо …
Не знищувати живе безглуздо, просто заради свого задоволення чи понад потребу для життя, бо …
Економити папір, тому що…
Закривати крани, коли вода нам не потрібна, бо...
… (Діти доповнюють своїми пропозиціями).
Цими спільними діями ми зробимо внесок у збереження багатств країни заради нашого спільного майбутнього.
9. Узагальнення уроку (3 хв):
По команді вчителя усі учні заплющують очі (важливо попередити, що у процесі виконання завдання ставити питання не можна).
Вчитель просить двічі зігнути листок та по черзі відривати куточки.
Висновок з уроку: для досягнення єдиної мети ми повинні однаково розуміти, що робити. Необхідно виробляти загальні правила, такими може стати Хартія Землі
Ти, людина, люблячи природу,
Хоч іноді її шкодуй,
У розважальних походах
Чи не розтопчи її полів.
У вокзальній метушні століття
Ти оцінити її поспішай
16 жовтня в рамках Всеросійського фестивалю енергозбереження #РазомЯрче в нашій школі пройшов Всеросійський урок «Екологія та енергозбереження», метою проведення якого було формування дбайливого відношеннядо навколишнього природного середовища, природних ресурсів та прищеплення навичок енергозбереження, що навчаються.
Тема енергозбереження стає дедалі актуальнішою. Споживання енергії людством безперервно зростає і потребує збільшення видобутку ресурсів. Найпростіший спосіб економити енергію - почати з себе та свого будинку. Цьому були присвячені уроки.
У середній школі хлопці, подивившись навчальний фільм, дізналися про різні способи добування енергії, поговорили про альтернативні джерела енергії. Вони з'ясували, на які цілі витрачається електроенергія будинку, пропонували ідеї, як її можна заощадити в домашніх умовах. Не забули також поговорили про те, яких сумних наслідків може призвести порушення елементарних правил електробезпеки в побуті. Виконуючи різні інтерактивні завдання та вікторини, школярі закріпили отримані знання на практиці.
У старшій школі учні самі підготували презентації, в яких торкнулися актуальні питання екології та енергозбереження, зробивши висновок, що збереження природних ресурсів, їхнє розумне та економне використання – головні завдання екології, які мають вирішуватися всім людством. Під час проведення уроку підлітки з'ясували, який «екологічний слід» залишає кожен із них і дізналися, як його зменшити.
Підсумком цих уроків стали виставки малюнків, створення пам'ятки "Як економити електроенергію?". Крім того, школярі вирішили брати участь в акції «Година Землі», коли щороку в останню суботу березня мільйони людей вимикають світло на годину. Ця акція є символом дбайливого ставлення до природи.
Якщо розвивати культуру енергозбереження з дитинства, то буде більше шансів зберегти ресурси нашої планети, зробити її чистішою.
Увага! Адміністрація сайту сайт не несе відповідальності за зміст методичних розробок, а також за відповідність до розробки ФГОС.
Тема уроку: «Екологія та енергозбереження»
В рамках Всеросійського фестивалю енергозбереження #РазомЯрче (слайд 1)
Мета уроку:Виявити енергетичні ресурси, що існують на Землі та подумати, як їх дбайливо використати?
Завдання уроку:
- Ознайомитись із видами енергетичних ресурсів.
- Виготовити плакат про дбайливе витрачання енергоресурсів. (слайд 2)
Хід уроку
- Організаційний момент.
- Вступне слово вчителя: Актуальність нашого заняття у цьому, що видобуток величезної кількості природних ресурсів призводить до виснаження Землі. Так як кількість населення на планеті зростає, то енергоресурсів потрібно ще більше. (Слайд 3)
- Познайомимося із видами енергетичних ресурсів. (слайд 4)
- Подумаємо, як вирішити проблему? Перехід на альтернативні джерела енергії. (Слайд 5)
- Альтернативні джерела енергії. Енергія Сонця (використання сонячних батарей на космічних кораблях, на опорах дорожнього освітлення. (Слайд 7)
- Енергія вітру: Запаси енергії вітру більш ніж сто разів перевищують запаси гідроенергії всіх річок планеты.(слайд 8)
- Енергія Землі: Здавна люди знають про стихійні прояви гігантської енергії, що таїться в надрах земної кулі. (слайд 9)
- Енергія Світового океану: Відомо, що запаси енергії у Світовому океані колосальні (енергія припливів та відливів). (Слайд 10)
- Крім використання альтернативних джерел енергії, необхідно дбайливо ставитися до тих видів енергії, які ми використовуємо зараз. Чи вмієте ви економно використовувати енергоресурси?
- Виконайте тест, з якого буде видно ваше ставлення до енергоресурсів.
Відповівши на всі питання тесту, порахуйте все "Так". За кожне «Так» ви отримуєте 1 бал.
Оскільки заняття у школі у межах різних предметів(екології, географії, природознавства, навколишнього світу), більшість учнів набирають від 8 до 11 балів. - Вчитель робить висновок, що хлопці мають достатні знання щодо енергозбереження.
Але в гостях у нас учні 2 класи, давайте поділимося з ними своїми знаннями. - Учні 7 класу наперед до уроку почали готувати плакат з енергозбереження. У центрі плаката помістили земну кулю, навколо нього долоні дорослих та дітей, на долонях дорослих назва енергоресурсів, що символічно означає, що природні ресурси в наших руках.
- Учнів 7 класу є картки, на яких вони пишуть свою пораду з енергозбереження та прикріплюють до плаката. Цей плакат вони дарують малюкам, щоб вони вчилися берегти енергоресурси.
- Учні початкових класівтеж готувалися до цього заняття та оформили виставку малюнків з енергозбереження.
- Висновок з уроку:
- Діти дізналися, що природні ресурси можна замінити альтернативними джерелами енергії.
- Вчитель переконався, що енергоресурси хлопці знають, як економити.
- На уроці учні 7 класу поділилися своїми знаннями з учнями 2 класу (виконавши їм плакат з енергозбереження)
- Завдання додому: В Інтернеті пошукати цікаві мультфільми з енергозбереження, продовжити роботу з дітьми дитячого садка, показавши їм мультфільми та познайомити з виставкою малюнків з енергозбереження.